Kotva
„Jednoho dne budeme pro některé naše žáky pouze vzpomínkou. Děláme vše pro to, abychom byli tou nejlepší“
Mapa webu

Základní informace o škole


Základní umělecká škola Žandov byla založena 1. srpna 1989, právní subjektivitu získala v roce 2003. Kapacita školy je 300 žáků, v současné době se ve škole vyučuje obor hudební, výtvarný a taneční. 
 
V hudebním oboru probíhá výuka hry na klavír, elektronické klávesové nástroje, bicí nástroje, housle, klasickou kytaru, elektrickou kytaru, příčnou flétnu, saxofon, zobcovou flétnu, sólový zpěv klasický a populární, sborový zpěv.
 
Ve výtvarném oboru se žáci mohou seznámit se všemi výtvarnými disciplínami: kresba, malba, grafika, modelování, konstruování a keramika.
 
Taneční obor zahrnuje celou šíři tanečních technik:  lidový  tanec, umělecký tanec, základy baletu, latinskoamerický tanec, standartní tance a moderní Disco Dance, Street Dance a Hip Hop.
 
Škola poskytuje umělecké vzdělání ve dvou pobočkách, v Benešově nad Ploučnicí a v Kravařích v Čechách.
Žáci školy se pravidelně zúčastňují soutěží a přehlídek, kromě ocenění, která za své umělecké výkony získávají, je pro ně neocenitelný přínos setkávání se stejně talentovanými vrstevníky.
 
Základní umělecká škola Žandov udržuje partnerství se základními uměleckými školami v regionu a pravidelně se účastní okresních přehlídek projektu ZUŠ TOUR.