Kotva
„Jednoho dne budeme pro některé naše žáky pouze vzpomínkou. Děláme vše pro to, abychom byli tou nejlepší“
Mapa webu

Základní informace o škole


Základní umělecká škola Žandov byla založena 1. srpna 1989, právní subjektivitu získala v roce 2003. Kapacita školy je 300 žáků, v současné době se ve škole vyučuje obor hudební, výtvarný a taneční. 

 

V hudebním oboru probíhá výuka hry na klavír, elektronické klávesové nástroje, bicí nástroje, housle, klasickou kytaru, elektrickou kytaru, příčnou flétnu, saxofon, zobcovou flétnu, sólový zpěv klasický a populární, sborový zpěv.

 

Ve výtvarném oboru se žáci mohou seznámit se všemi výtvarnými disciplínami: kresba, malba, grafika, modelování, konstruování a keramika.

 

Taneční obor zahrnuje celou šíři tanečních technik:  lidový  tanec, umělecký tanec, základy baletu, latinskoamerický tanec, standartní tance a moderní Disco Dance, Street Dance a Hip Hop.

 

Škola poskytuje umělecké vzdělání ve dvou pobočkách, v Benešově nad Ploučnicí a v Kravařích v Čechách.

 

Žáci školy se pravidelně zúčastňují soutěží a přehlídek, kromě ocenění, která za své umělecké výkony získávají, je pro ně neocenitelný přínos setkávání se stejně talentovanými vrstevníky.

Základní umělecká škola Žandov udržuje partnerství se základními uměleckými školami v regionu a pravidelně se účastní okresních přehlídek projektu ZUŠ TOUR.